Alueelliset piiriyhdistykset

1. Espoon-Kauniaisten kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Arita Norrbäck, arita.norrback@espoo.fi

2. Etelä-Kymenlaakson kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Mari Aronen, mari.aronen@kotka.fi

3. Etelä-Pohjanmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Hanna Olli, hanna.olli@seinajoki.fi

4. Helsingin kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Heidi Nevalainen, heidi.nevalainen@edu.hel.fi

5. Hämeenlinnan seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Tiina Niskanen, tiina.niskanen@hmledu.fi

6. Imatran seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Sirja Lassila, sirja.lassila@gmail.com

7. Itä-Uudenmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Sara Pietarinen, sara.pietarinen@edu.porvoo.fi

8. Jokilaaksojen kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Anni Ahokangas, anni.ahokangas@nivala.fi

9. Kainuun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Elfi Turpeinen, elfi.turpeinen@edukajaani.fi

10. Keski-Pohjanmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Marjut Kontiokoski, marjut.kontiokoski@edu.kokkola.fi

11. Keski-Suomen kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Leena Mäki-Knuuttila, leena.maki-knuuttila@jkl.fi

12. Keski-Uudenmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Päivi Koski, paivi.koski57@gmail.com

13. Kouvolan seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Anne Siltanen, anne.siltanen@ksao.fi

14. Lahden seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Maija Sneck, maija.sneck@edu.lahti.fi

15. Lapin kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Suvi Tarkiainen, suvi.tarkiainen@tervola.fi

16. Lappeenrannan seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Miia Salomäki, miia.salomaki@lprsteinerkoulu.fi

17. Länsi-Pohjan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Pirjo Ylimaula, pirjo.ylimaula@edu.keminmaa.fi

18. Länsi-Uudenmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Mirja Pietikäinen, mirja.pietikainen@edu.lohja.fi

19. Mikkelin seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Jenni Heikkinen, jenni.heikkinen@edu.mikkeli.fi

20. Oulun seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Jaana Chan, jaana.chan@eduouka.fi

21. Pirkanmaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Milla Ojala, milla.ojala@iki.fi

22. Pohjois-Karjalan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Pasi Hartikainen, pasi.hartikainen@ilomantsi.fi

23. Pohjois-Savon kieltenopettajat ry (PSA)
Puheenjohtaja Maria Herlin, maria.herlin@opedu.kuopio.fi

24. Satakunnan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Hanna Savolainen, satakunnan.kieltenopet@gmail.com

25. Savonlinnan seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Anna Booth, anna.booth@savonlinna.fi

26. Södra Finlands svenska språklärare rf, ordförande Maj-Len Vigård-Stocks, maj-len.vigard-stocks@turku.fi

27. Turun seudun kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Irmeli Kaustio, irmeli.kaustio@utu.fi

28. Vantaan kieltenopettajat ry, puheenjohtaja Tuija Kae, tuija.kae@gmail.com

29. Österbottens Svenska Språklärarförening rf, ordförande Diane-Christine Blusi, dblusi@abo.fi


Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.
Sulje

Evästekäytännöt

Tätä sivustoa käyttämällä hyväksyt, että voimme asettaa evästeitä tietokoneellesi tai mobiililaitteeseesi.

1. Mitä evästeet ovat?

Evästeet ovat pieniä datatiedostoja, jotka siirtyvät tietokoneellesi, kun otat yhteyden johonkin verkkosivustoon. Evästeet tallentuvat selaimen käyttämien tiedostojen yhteyteen.

Lisätietoa evästeistä saat sivulta www.aboutcookies.org.

2. Miksi evästeitä käytetään?

Evästeet tunnistavat tietokoneesi, kun tulet sivustolle uudelleen. Ne muistavat myös sivustolla aikaisemmin tekemäsi valinnat ja parantavat siten sivuston käyttökokemusta. Evästeiden avulla pystyy esimerkiksi tunnistamaan käyttäjän laitteet sekä mukauttamaan mahdollisia mainoksia sivuilla sekä mahdollisissa muissa palveluissa.

3. Mitä evästeitä käytetään?

Jotkin evästeet ovat sivustomme teknisen toiminnan ja käytön vuoksi välttämättömiä. Nämä evästeet eivät kerää käyttäjästä tietoa, jota voitaisiin hyödyntää markkinoinnissa tai muistamaan käyttäjän valitsemia sivustoja.

Suorituskykyä mittaavat evästeemme keräävät tietoa siitä, miten käyttäjät käyttävät verkkosivujamme (esim. eniten käytetyt sivut, mahdolliset virheviestit). Nämä evästeet eivät kerää käyttäjistä tunnistettavia tietoja, vaan ne ovat anonyymejä ja niitä käytetään ainoastaan parantamaan nettisivujen toimivuutta.

Sivuilla olevat kolmansien osapuolten liitännäispalvelut (esim. mainokset, YouTube-videot, Google-tilastointi tai Facebook-liitännäiset) saattavat tallentaa käyttäjän tunnistamiseen käytettävää tietoa, mihin emme valitettavasti voi vaikuttaa. Jos haluat estää niitä seuraamasta liikkumistasi verkossa, voit kytkeä ns. kolmannen osapuolen evästeet pois käytöstä selaimesi asetuksista. Ohjeet löydät selaimesi ohjesivuilta.

Sivuillamme saattaa olla myös painikkeita, jotka helpottavat sisällön jakamista eri verkkoviestintäympäristöihin ja sosiaaliseen mediaan. Jos käytät näitä painikkeita, valitsemaltasi palvelulta voidaan asettaa eväste päätelaitteellesi. Nämä evästeet eivät ole hallinnassamme. Lisätietoja kolmannen osapuolen evästeiden käytöstä saat kyseisen osapuolen verkkosivulta.

4. Evästeiden hallinta ja estäminen

Jos et halua vastaanottaa evästeitä, voit muuttaa Internet-selaimesi asetuksia niin, että saat ilmoituksen aina kun evästeitä ollaan lähettämässä tietokoneellesi. Vaihtoehtoisesti voit estää evästeiden käytön kokonaan. Evästeiden käyttöä voi rajoittaa tai sen voi estää Internet-selaimen kautta (katso tarkemmat tiedot selaimen ohjeista).

Jos estät evästeiden tallennuksen tai poistat ne käytöstä, jotkin verkkosivujemme toiminnoista eivät välttämättä toimi oikein.

Sulje